Facebook’ta Restoran Sayfalarında Eleştirmen Yorumları

Facebook yer bildirimleri ve yerel sayfalara iyileştirme yapmak için yenilikler geliştirmeye devam ediyor. Şimdilik Amerika’daki beş iş ortağıyla pilot olarak başlattığı düzenlemede restoran sayfalarında kullanıcıların yorumlarının yanında eleştirmenlerin yorumlarına da yer veriyor. Bon Appetit, Conde Nast Traveler, Eater, New York Magazine ve the San Francisco Chronicle’dan oluşan beş iş ortağının üreteceği restoran yorumları eleştirel içerik oluşturacak.

Sayfalarda özet halinde görüntülenebilen yorumlar, üzerine tıklandığında yayıncının makalesinin tamamının yer aldığı linke yönlendiriliyor. Yorumlar ayrıca, restorana check-in yapıldığında ya da mekan önerileri arasında da görüntülenebiliyor.

Sayfa sahipleri, kullanıcı yorumlarının aksine bu yorumları işaretleyemiyor. Bununla birlikte Facebook, eleştirmen olarak yorum yapan kişileri toplum arasındaki itibarına göre seçtiğini belirtiyor. Facebook ayrıca, eleştirmenlerden negatif yorumlar geldiğinde de onlara yer vereceklerini ekliyor.

Facebook binlerce restoranın program kapsamında olduğunu, önümüzdeki aylarda kapsamın daha da genişleyeceğini belirtiyor. Facebook mekan aramalarında Yelp ve Google’a rakip olma konusunda çalışmalarına devam edecek görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak