Facebook “Anlık Makale”ler…

Facebook, geçtiğimiz Mayıs ayında duyurduğu “Anlık Makale” hizmetini iPhone kullanıcılarının hizmetine sundu. Güncel ve güvenilir haber kaynaklarından daha hızlı ve zengin bilgi alabilmeyi sağlayan bu özellik aynı zamanda haber okuma alışkanlıklarımızı da değiştirecek gibi görünüyor.

“Anlık Makale” özelliği ile kullanıcılar, sağ üst köşesinde yıldırım simgesi yer alan içeriklere, normalden 10 kat daha hızlı erişebilecekler.  Yüksek çözünürlüklü fotoğraflara yakınlaştırma yaparak fotoğrafı incelemek ve telefon hareketleri ile fotoğraf üzerinde gezinmek mümkün. Makale içerisindeki videolar sayfada aşağı inildikçe otomatik olarak oynatılabilecek, gömülü ses kayıtları dinlenebilecek ve makalenin geçtiği bölgeyi direkt olarak harita üzerinden görmek mümkün olacak.

Facebook “Anlık Makale” özelliği için şimdilik; The Washington Post,  The New York Times, National Geographic, BuzzFeed, NBC, The Guardian gibi büyük yayıncılar kaynak sağlıyor. Ancak, yakın zamanda bu kaynakların artacağını öngörmek yanlış olmaz.

iOS’te kullanılmaya başlanan özellik, bu senenin sonunda Android için de kullanıma açılacak. Özellik hakkında detaylı bilgiye instantarticles.fb.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak