Facebook Bağışlarınızı Topluyor

Artık küresel bir iletişim merkezi haline gelen Facebook; daha iyi bir dünya için toplumda yolunda gitmeyen sorunlara çözüm arayan gönüllüleri, bağışçıları ve aktivistleri bir araya getiriyor.

Bağış Yapmak Daha Kolay

Bugünlerde toplumsal fayda sağlamak isteyenlere yardımcı olmak isteyen Facebook, kar amacı gütmeyen kuruluşlara fon desteği sağlayacak yeni uygulamalar geliştirmek için çalışıyor. Bunlardan birisi: “Donate Button (Bağış Yap Butonu)”! Facebook üzerinden de hayırseverlik davranışını devam ettirmek isteyenler, bu buton ile bağış yapma imkanına sahip olacak. Bu özellikle kar amacı gütmeyen kuruluşlar, destekçi sayısını artırabilecek, onlarla iletişime geçebilecek ve dünyayı güzelleştirmek için gerekli fon desteğini kolaylıkla sağlayabilecek.

İlk olarak 2013 yılında, doğal afet durumlarında -Nepal depreminde olduğu gibi- maddi yardımla insanlara destekte bulunmak için kurumlarla bağış kampanyaları başlatan Facebook, aynı yoldan yürümeye devam ediyor ve bu konuda yeni gelişmeler üzerinde çalışıyor.

Bağış Toplamada Yeni Bir Yöntem

Facebook, kar amacı gütmeyen kurumlara sayfalarında bağış toplama kampanyası başlatma imkanı sunuyor. Böylece bu kurumlar, destek vermek istedikleri konu için geliştirdikleri projeleri Facebook’ta geniş bir şekilde insanlara anlatabiliyor ve onların desteğini alabiliyor. İnsanlar Facebook üzerinden birkaç adımda bağışta bulunabiliyor ve bu durumu arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. “Bağış Yap” butonunun da bulunduğu bu paylaşımlar, Timeline’nında bu içeriği gören herkesin kolaylıkla bağış yapmasına ve böylece toplum yararına daha fazla fon sağlanmasına imkan verecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak