Facebook Büyüme Hızında Düşüş

Facebook’un günlük kullanıcı büyümesi her çeyrekte yavaşlıyor! Facebook 2017 dördüncü çeyrek büyüme raporunu açıkladı. Günlük kullanıcı büyümesi gittikçe yavaşlayan Facebook, üçüncü çeyrekte günlük 1,3 milyar kullanıcıyla yüzde 3,8 büyüme kaydederken, dördüncü çeyrekte yüzde 2,18 büyüyerek günlük 1,4 milyar kullanıcıya erişti.

Günlük kullanıcı sayısındaki düşmenin sebebi daha az video göstermek üzerine yapılan bir güncellemeden kaynaklanıyor olabilir. Bu değişiklikle kullanıcılara daha az viral video gösteriliyor ve kullanıcılar Facebook’ta daha az zaman geçiriyorlar. Facebook’ta geçirilen zamanın azalmasıyla elde edilecek gelirin de düşme olasılığı Wall Street piyasasını tedirgin ediyor.

Her Türlü Zorluğa Rağmen Yine de Büyüdü!

Facebook günlük kullanıcı büyümesindeki düşüşe rağmen aylık kullanıcı sayısında beklentilerin üstüne çıktı! Şu anda yüzde 3,39 büyümeye sahip olan Facebook, üçüncü çeyrekte yüzde 3,19’luk bir büyümeye sahipti.

Facebook gelirini 2016 yılına kıyasla 2017’de %47 büyüttü. Wall Street’in, Facebook için vergi öncesi ciro tahmini ise 12,55 milyar dolardı. Ama Facebook’un cirosu 12,97 milyar dolara ulaştı.

Beklentilerin altında kalmasına karşın Facebook önemli bir büyüme kaydetti. Düşüşe geçmesi hepimizi tedirgin etmişti. Şimdi ise rahatlattı! Bu kadar çalışmaya düşüşe geçemez. Facebook’u aktif kullanan bir kitle var sonuçta hayatımızda…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak