Facebook Canlı Yayın Özelliği, Android Cihazlarda!

Android cihaz kullanan Facebook kullanıcılarına capcanlı bir haberimiz var: Facebook canlı yayın özelliği kısa süre içerisinde Android cihazlarda hizmete giriyor. Öncelikli olarak Amerikalı Android kullanıcılarına sunulacak özelliğin test sürecinden sonra birçok ülkede kullanıma girmesi bekleniyor.

Facebook kullanıcılarının aileleri ve arkadaşlarıyla eş zamanlı olarak iletişime geçmesini sağlayan ya da ünlü kişilerin hayranlarına ulaşmasını sağlayan Facebook canlı yayın özelliği, geçen ay 30’dan fazla ülkede yalnızca iOS cihaz sahiplerinin kullanımına sunulmuştu. Android cihaz sahiplerine de bu hizmeti kısa sürede sunmak isteyen Facebook, çalışmalarına hız verdi ve gelecek haftadan itibaren Amerika’daki kullanıcıların hizmetinde olacak.

Peki, Facebook canlı yayın özelliği nasıl kullanılacak?

İlk adımda kullanıcıların Facebook Zaman Tüneli üzerinde bulunan meşhur “What’s on your mind? (Ne düşünüyorsun?)” sorusunun hemen üstünde bulunan “canlı yayın” ikonunu tıklaması gerekiyor. Ardından canlı yayını kaç kişinin ve kimlerin görebileceğini belirtebilir ve bu kişilerin yorumlarını cevaplayabilirler. Son adımda ise kullanıcılar, canlı yayını sonlandırdıktan sonra videolarını Zaman Tüneli üzerinde paylaşabilir ya da silebilirler.

Amerika’dan sonra tüm dünyada hizmete girmesi dört gözle beklenen Facebook canlı yayın özelliği, birçok kullanıcının arkadaşlarıyla daha içten bir iletişim kurmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak