Facebook Emoji Reaksiyonları Çok Yakında!

Hatırlarsanız Facebook kullanıcılarının duygularını ifade etmelerinde yetersiz olan “like” butonunun yanına arkadaş olarak 6 emoji reaksiyon butonunun daha ekleneceğini Ekim ayındaki yazımızda sizlere duyurmuştuk. O günden beri dünyanın birçok yerinde kullanıcılar tarafından test edilen özellik, test aşamalarından başarılı bir şekilde geçti ve çok yakında dünya çapındaki 1,6 milyar Facebook kullanıcısının hizmetinde olmaya hazır.

“Beğenme, sevgi, kahkaha, sevinç ünlemi, şaşkınlık, üzüntü ve kızgınlık” emoji’leri olmak üzere toplam 6 emoji yeniliğini kullanıcılarının hizmetine sunmayı planlayan Facebook, test aşamasında bir fikir değişikliğine gitti. Sözcü bir kişi, “yay” (sevinç ünlemi)’nin dünyadaki herkes için anlaşılır bir ifade olmayacağını söyledi. Bu nedenle Facebook’un emoji sayısı 5’e düştü diyebiliriz.

Son olarak “dislike” (beğenmeme) butonunun da kullanıma girmesini dört gözle bekleyen kullanıcılara bir haber verelim: Facebook yetkilileri, paylaşımlara çok fazla negatif anlam yükleyeceği nedeniyle “beğenmeme” butonunun eklenmesinin mümkün olmadığını, kullanıcıların bu duygularını dile getirmeleri için “üzüntü ve kızgınlık” emoji’lerinin yeterli olduğunu söylüyorlar.

Yakın zamanda tüm kullanıcıların hizmetinde olacak yeni emoji reaksiyonlarıyla Facebook paylaşımlarının altında çok fazla tık sesi duyacak gibiyiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak