Facebook Etkileşim Butonları Yenilendi

Facebook, kullanıcıların web deneyimlerini paylaşmaları ve kaydetmeleri için yenilikler sundu. Bu yenilikler Chrome uzantılarıyla birlikte, kanal dışında kullanılan beğen, paylaş, takip et, kaydet, tavsiye et ve gönder butonlarının tasarımlarının yenilenmesini de kapsıyor.

Eski Tasarım / Yeni Tasarım

Tasarımlarda en dikkat çekici yenilik daha önceleri “f” ile, yani Facebook logosu ile anılan beğen butonunun yerini çok bilinen beğeni işaretine bırakması. Bu değişikliğin nedeni de kullanıcılar tarafından daha anlaşılabilir olması olarak gösteriliyor. Diğer butonlar da yükselişe geçen mobil kullanım dikkate alınarak değişime uğramış. Butonların boyutları küçültülmüş, Facebook’un daha sade marka duruşunu yansıtan ve daha fazla etkileşim getirecek modern bir görünüme kavuşturulmuş. Yapılan bu değişiklikler  yakın zamanda Facebook makaleleriyle de entegre olacak.

Yeni Facebook Butonları

Facebook, buton yenilikleriyle birlikte, kullanıcıların web alışkanlıklarının büyük bir kısmını oluşturan paylaşma ve kaydetme deneyimlerini iyileştirmek için de hamlede bulundu. Sunduğu yeni Chrome uzantısıyla artık herhangi bir linki Facebook’a kaydetmek ya da paylaşmak çok daha kolaylaşacak. Geçtiğimiz yıl kullanıma açılan Facebook kaydet butonu her ay 300 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Şimdi, Facebook dışından gelen linklerin de kaydedilebilir olması şüphesiz kullanıcıların beğendikleri içerikleri Facebook ile yedeklemelerini ve sonra da Facebook üzerinden ekstra trafik sağlamalarını sağlayacak.

Anlaşılan Facebook yetkilileri, yeni uygulamalarla farklı özellikleri kendi içinde barındırarak kullanıcıların internet deneyimlerinin hepsini karşılamayı hedefliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak