Facebook Gruplarında Mentorluk Dönemi!

Yenilik yarışında dur durak bilmeyen Facebook, bu kez dünyada 200 milyondan fazla kişinin üyesi olduğu “gruplar”a taze bir dokunuşta bulundu. Artık Facebook gruplarında mentorlar ve onların engin tecrübesine başvuran milyonlarca danışan olacak.

Geçen yıldan bu yana mentorluk hizmeti üzerine testlerini sürdüren Facebook, yoğun çalışmalarının ardından bu hizmetini kullanıcılarına sunmaya hazır! Bundan böyle bir ilgi alanı çerçevesinde bir araya gelen insanların bulunduğu Facebook gruplarında, üyeler bire bir destek alacakları mentorlarla buluşacak.

Peki, mentorluk programının işleyişi nasıl olacak?

  • Öncelikle grup yöneticileri Facebook’un sunduğu mentorluk şablonlarından kendilerine uygun olanına göre bir mentorluk programı oluşturacak.
  • Ardından grup üyeleri mentor ya da danışan seçeneklerinden birisini tercih edecek. Grup yöneticileri de bu tercihleri göz önünde bulundurarak kişileri birbirleriyle eşleştirecek.
  • Sıra eşleşen üyelerin birbirlerini tanımasına gelecek. Eşleşen mentorlar ve danışanlar birbirlerini daha yakından tanıdıktan sonra birlikte çalışmaya başlayacaklar.
  • Mentorlar ve danışanlar kendilerine rehberlik eden programa bağlı kalarak her hafta birbirlerini kontrol etme imkanına da sahip olacaklar.

Bu arada Facebook, sadece 18 yaş üstü kullanıcıların hizmetine sunduğu mentorluk programında gizlilik ilkesine büyük önem veriyor. Mentor ve danışan arasındaki tüm konuşmalar, sadece taraflar arasında görülebilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak