Facebook Hello!

Facebook, Android kullanan telefonlar için geliştirdiği sesli arama uygulaması Hello’yu duyurdu. Telefon rehberinizi Facebook profilleriyle bağlayan uygulama, sizi arayan kişiler hakkında elinizde olmayan bilgileri gösterebiliyor. (Buna telefon numaraları da dahil!)

Hello’nun gösterdiği bilgiler Facebook’ta bilgilerini herkese açık yapan ve aramalarda çıkmasına izin veren kişi, işletme ve kurumlar sayesinde elde ediliyor. Eğer bilgilerinizi saklayan bir çizginiz varsa, Hello sizi etkilemeyecek.

Uygulamada size gelen aramalar mavi bir arka planda profil resmi, adres, doğum günü, iş yeri, web adresi gibi bilgilerle gösteriliyor.

Facebook, yaptığı açıklamalarda Android sesli arama deneyimini geliştirmekte kararlı olduğunu söylüyor. Facebook Messenger ekibi tarafından geliştirilen Hello, şu an sadece Amerika, Brezilya ve Nijerya’da test ediliyor.

[3 Temmuz 2018] Güncelleme:

Facebook kendi resmi haber sayfasında Hello uygulamasını az kullanımdan ötürü kapatma kararı aldığını duyurdu. 90 gün içinde tüm verileri silinecek olan uygulamayı kullanmış olanlar, dilerlerse verilerini bu tarihten önce indirip alabilecekler. Hello, sadece Brezilya, ABD ve Nijerya’da kullanıma sunulmuştu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak