Facebook İletilerinde Çoklu Dil Desteği

Facebook dile geldi! Artık paylaşımlarınızı birden fazla dilde yapabilecek, takipçilerinize konuştuğu dillerde ulaşabileceksiniz.

Halihazırda yapılan paylaşımlarda pek çok farklı özelliğe göre hedefleme yapılabiliyor ve dil de bunlardan biri. Farklı dilleri konuşan takipçileriniz varsa ve siz onlara farklı dillerde seslenmek istiyorsanız birden fazla paylaşım yaparak herkese ulaşabiliyorsunuz; fakat bu iletilerin etkileşiminin bölünmesine neden oluyor. Yeni gelen özellikle artık birden fazla dili tek iletide yazabileceksiniz. Böylece etkileşim istatistikleriniz de bölünmeyecek ve daha kolay ölçümlenebilecek.

Yeni özellik, sayfaların varsayılan ayarlarında kapalı durumda, kullanmadan önce aktive edilmesi gerekiyor. Bunu, yöneticisi olduğunuz sayfanın “Genel Ayarlar” bölümüne gelerek  “Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz” seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra iletilerinizi yazarken istediğiniz kadar dili seçebilirsiniz. İlk gönderiyi yazarken varsayılan dili seçmeniz, ardından yeni metin için de farklı dil seçimini yapmanız ve seçtiğiniz dildeki metni girmeniz gerekiyor. Paylaşım yapıldıktan sonra da geri dönerek yeni dilde ileti eklemek de mümkün.

Kullanıcılar iletiyi varsayılan dilde görüntülerken, hemen altında yer alan bölümden paylaşım yapılan diğer dilleri de görebilecekler. Farklı dilde olan bu iletilerin otomatik çeviri değil, sayfa yöneticileri tarafından hazırlanmış farklı metinlerden oluştuğunu tekrar hatırlatalım.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak