Facebook Messenger Güncellemeleri

Facebook bugüne kadar Messenger için pek çok yenilik getirdi: Önce uygulamayı ayırdı, sonra da kullanımı renklendirmek ve detaylandırmak için pek çok yeni özellik sundu. Şimdi bunlara çoklu hesap ve SMS entegrasyonları ekleniyor.

SMS entegrasyonuyla artık Facebook Messenger üzerinden SMS gönderip almak mümkün olacak. Giderek cazibesini kaybeden ve yerini farklı mesajlaşma özelliklerine bırakan SMS için yeni bir kullanım alanı doğacak gibi duruyor. Facebook Messenger üzerinden SMS atarken farklı renkte bir baloncuk oluşacak ve böylece Messenger üzerinden gönderilen metinle SMS ile gönderilen metinlerin karışmasının önüne geçilecek. Ayrıca fotoğraf, GIF gibi multimedyaların SMS yoluyla karşı tarafa gönderilemeyeceğini de hatırlatalım.

Bir diğer yenilik olan çoklu hesap desteğiyle ise Facebook Messenger’da daha önce Twitter’da olduğu, son zamanlarda da Instagram’da da duyurulduğu gibi birden fazla hesap tanımlamak mümkün olacak.

Konuşulan ve henüz deneme aşamasında olan bu yenilikler, Facebook tarafından resmi olarak duyurulmadı, uygulamanın tüm hesaplara açılıp açılmayacağını henüz bilmiyoruz. Ancak bu denemeler Facebook’un Messenger üzerinde çalıştığını, Messenger’a farklı ve geniş kullanım alanları getirmeye devam edeceğini gösteriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak