Facebook Profil Fotoğrafları Artık “Daire” Şeklinde

Tekdüze bir hayat biçimini kendisine yakıştıramayan Facebook, yine ezber bozan bir yenilikle çıktı karşımıza. Uzun yıllardır Zaman Tüneli’mizde “kare” bir çerçevenin içerisinde yer alan profil fotoğrafları artık “daire” bir çerçevenin içerisinde…

Zaman Tüneli’mizdeki profil fotoğrafımız yuvarlak bir dünyanın ögesi olmayı kabullenmişken, sanırım ana profil sayfamızdaki fotoğrafımız bu yeniliğe karşı çıktı. Kabuğunda kalmayı tercih eden profil sayfa fotoğrafımız nedeniyle burada “kare” çerçeve klasiği bir efsane olarak yoluna devam ediyor. Facebook’un bu yenilik düşüncesine ilham olan ise tabii ki kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmak ve onları daha fazla diyaloğa çağırmak.

Paylaşımlar altına yapılan yorumlarda da kullanıcı profil fotoğraflarının yeni daire çerçeve içerisinde yerini aldığını görüyoruz.

Şu an Türkiye’de de aktif olan özelliğin kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmediği henüz belli değil. Ama Zaman Tüneli’mize yeni bir yüz getirdiği kesin. Siz ne dersiniz?

4 Yorum
 1. BEN ÇERÇEVE İSTEMIYORUM. TERCİHE BIRAKIN. İSTEYEN İSTEDIĞİ ZAMAN ÇERÇEVE EKLESİN VEYA KALDIRSIN.
  MECBUR BIRAKILMAK DİKTATÖRLUKTÜR.
  YUVARLAK ÇERÇEVEÝİ KALDIRMAK IÇİN NE YAPMAM GEREKTIĞİNİ BULAMADIM.

 2. Merhaba,
  Facebook profil resmi çerçevesini daireye çevirdikten sonra kare çerçeveyi kaldırdı. Tekrar eski haline getirmeniz maalesef mümkün değil.
  Sizin gibi daire şeklinde çerçeveyi beğenmeyen ve tekrar kare olmasını isteyen başka kullanıcılar da var. Onlar bu taleplerini aşağıdaki Facebook Yardım Topluluğu sayfalarında belirtmişler.

  https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10210612707299166 (İngilizce)
  https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10156674362855256 (Türkçe)

  Siz de talebinizi buralarda belirtebilirsiniz. Umarız Facebook sizin gibi kullanıcıların beklediği çözümü sunar.

  Saygılar…

 3. YouTube, Twitter, Snapchat gibi birçok popüler platformda daire şeklinde olduğu için Facebook’un da bu yönde karar aldığını düşünüyoruz. Değiştirip tekrar kareye dönme gibi bir planları yok maalesef.

Bir Yanıt Bırak