Facebook Reaksiyonlarıyla Duygularımız, Artık 6 Seçenekli

Nihayet aylardır (Ekim ve Ocak ayında) duyurusunu yaptığımız Facebook reaksiyonları, bugün itibariyle tüm dünyada hizmete girdi.

Facebook’un dijital hayatımızda kapladığı alan her geçen gün yenilikleriyle genişliyor. Okuduğumuz haberler, arkadaşlarımızın kişisel paylaşımları, beğendiğimiz ticari ve ticari olmayan sayfaların paylaşımları ve daha fazlasına eriştiğimiz bu dijital alanda, daha fazla vakit geçirmenin yolları ve yenilikleri artırılmaya devam ediyor. Paylaşılan bu içerikler hakkındaki duygu ve düşüncelerimizi özgür şekilde ifade etmek için geliştirilen Facebook reaksiyonları ise bugünden itibaren tüm dünyanın fikirlerine açılıyor.

Aylar süren test aşamalarından sonra 6 reaksiyon butonu üzerinde karar kılındı ve artık “like (beğen)” butonunun yanına 5 arkadaş eklendi.  Öncesinde bir içerik için yalnızca beğenimizi ifade edebiliyorken, diğer duygu ve düşüncelerimizi karşılığı olmadığı için çöpe atıyorduk ya da paylaşım altına yazdığımız bir yorumla kendimizi anlatabilmenin yollarını arıyorduk.

Peki, bu sevimli reaksiyonlar paylaşımın neresinde? “Beğen” butonunun üzerine gittiğimizde bu emoji karakterlerini rahatlıkla görebiliyor ve hemen düşüncemizi paylaşabiliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak