Facebook Reklam Hedeflemelerini Genişletiyor

Facebook, reklam hedeflemelerini genişlettiğini duyurdu. Reklamverenler ilgi alanları, demografik, lokasyon ve site dışındaki davranışlarına göre de hedefleme yapabilecekler.

Hedeflemeler bir çok yenilikle ve detayla birlikte geldi ve özelliklerin bazılar dikkat çekiyor. Demografik kısımda Facebook, hedef kitlenin ilişki durumuna göre hedefleme yapmanın sınırlarını da genişletti. Buna göre 3 yıldır evli, 1 yıldır nişanlı gibi nokta atışlarında bulunabilecekler. Bu noktada çeyiz ürünleri satan bir firmaysanız ya da bir boşanma avukatı(!) bu hedeflemenin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca davranış hedeflemesinde de reklamverenler hedef kitlenin davranışlarına, aldıkları ürünlere ve kullandıkları mobil cihazlara göre hedeflemelerini gerçekleştirebilecekler.

İlgi alanı hedeflemesini iste sil baştan düzenleyen Facebook, tek bir kelimeyle de o konuyla ilgilenen kişilere ulaşmayı sağlayacak. Örneğin, müzikseverlere yönelik bir reklam vermek isteyen reklamveren, “müzik” kategorisini beğenen ya da Facebook’ta “Müzik” temelli aktiviteleri beğenen kişileri hedefleyebilecek.

Yeni hedefleme seçenekleri önümüzdeki haftalarda kullanıma açılacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak