Facebook Sayfa Yönetiminde Yeni Yönetici Rolleri

Facebook, yeni sayfa yöneticisi rollerini duyurdu. Artık sayfa yöneticilerinizin yetkilerini kısıtlayabilecek, onlara farklı roller atayabileceksiniz.

Facebook sayfa yönetiminde önemli sıkıntılardan biri, sayfaya yönetici olarak atanan kullanıcıların sayfanın her türlü detayına ulaşabilmesiydi. Eski sayfa yöneticileri sisteminde; reklam satın alması ile sosyal medya ve içerik yönetimi gibi alanlarda farklı ajanslarla çalışan markalar, ajansların her türlü bilgilerine ulaşmasına izin vermek durumundaydı.

Artık sayfanızın tüm yöneticileri, sayfanın tüm bilgilerini görmek zorunda değil. Facebook, yeni sistemde sayfa yöneticilerine beş farklı yetki seviyesi tanımlanmasına izin veriyor.

Facebook Sayfa Yönetim Paneli
Sayfanızın yönetici panelinden ulaşabileceğiniz Ayarlar menüsünde, Yöneticiler yerine yeni eklenen Yönetici Görevleri menüsünden sayfa yöneticilerinizin yetki seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Facebook Sayfa Yönetiminde Yeni Görevler

Şu anda Yönetici, İçerik Yetkilisi, Moderatör, Reklam Veren ve İstatistik Analisti olarak beş temel yetki tanımlanmış durumda.

Yönetici: Yönetici görevlerini yönetebilir, sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İçerik Yetkilisi: Sayfayı düzenleyebilir, sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Moderatör: Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, sayfanın adıyla mesaj gönderebilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Reklam Veren:
Reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İstatistik Analisti:
İstatistikleri görebilir.

9 Yorum
 1. bu ne sacma facebook bir sex olsada kapatsalar ya 6 snedir kulanıyom bir porno bile yüklemedim

 2. benim kendi facemde telefon numarası soruyo kendi numarama msj gelmiyor bide kendi facem siz değilsiniz diye kapanıyor.facebook artık soğuttun sayfadan bunu her kim yapıyosa bu kaçıncı o bu fazladan face açıyor bi şikayette bulunuyor kapatıyorsunuz emin olmadan bunu yapmazsanız sevinirim artık yeter bu kaçıncı ya.bi açıklamada yapmıyosunuz

 3. facebook 24 saat kitlendi yazıyo çözüm nedir acaba ? yardımcı olursanız sevinirim …

 4. Sayfada yöneticilerimin paylaşımda bulunabileceğini ama mesaj bölümünü yönetemeyeceğini istiyorum böyle bir uygulama Yok sanırım

 5. Evet Ahmet Bey, sizin de doğru tahmin ettiğiniz gibi Facebook’ta bahsettiğiniz tanımda bir yetki bulunmuyor. İyi günler dileriz. :)

 6. Merhaba Şefik Bey,
  Kodun header kısmına aşağıdaki satırları eklemeniz işe yarayabilir.


  Burada {YOUR_APP_ID} süslü parantezi içine kendi APP_ID’nizi, {YOUR_FACEBOOK_USER_ID} süslü parantezi içine ise kendi USER_ID’nizi yazabilirsiniz.

  Facebook yorum eklentileri hakkında daha detaylı yazılmış bir yazı için aşağıdaki linki incelemenizi öneririz.

  http://rasitakyol.com/facebook-yorum-eklentisi-kullanimi-ve-yonetimi/

Bir Yanıt Bırak