Facebook Slideshow Reklam Modeline Yeni Özellikler

Hem detaylı hedefleme seçeneği hem de farklı reklam modelleri geliştirerek sonuç odaklı pazarlama kampanyaları sunan Facebook, Slideshow reklam modeline birkaç yeni özellik daha ekledi.

Geçen sene kasım ayında yayına alınan Slideshow reklam modelinde mevcut görsellerini bir albüm gibi ekleyip zamanlama desteği ile videolaştırılan slideshow’lar haline getirebiliyordunuz. Bu reklam modelinin en büyük avantajı ise daha verimli olan video içerik üretemeyen markalar için alternatif bir çözüm sunması. Facebook’un 2016 Haziran ayına ait iç verisine göre, bu reklam modelini kullanan reklam verenlerin yarısı daha önce hiç video içerik yatırımı yapmamış.

Yeni gelen özellikler ise neredeyse tam bir video deneyimi yaşatmaya yönelik geliştirilmiş:

Metin ve Müzik Ekleme

Slideshow’a yüklemek istediğiniz görsellere metin eklemesi yapabileceksiniz. Ayrıca şablon seçebilir ve müzik arşivinden şarkı seçip slideshow videonuza entegre edebilirsiniz. Çok yakında kendi müziklerinizi ekleme seçeneği de sunulacak.

Mobilde Slideshow

Pratik bir şekilde Android telefonunuzda Slideshow videoları yapabileceksiniz.

Stok Fotoğraf Avantajı

Slideshow reklamları için Facebook’un geniş görsel arşivini kullanılabileceksiniz.

Slideshow’a Dönüştürülen Videolar

Kullanıcıların internet paketleri düşünülerek hazırlanan bu özellikle yüklü videoları 10 parçaya kadar Slideshow’a bölebilir, ayrıca bunu 2G kullanıcılarını hedefleyerek niş bir pazarlama uygulamasıyla yayına alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak