Facebook Sports Stadium ile Canlı Maç Keyfi

Facebook, Ocak ayında da yenilik haberleri vermeye devam ediyor. Facebook, bu ay sporseverleri sevindirecek bir hizmet duyurusu ile karşımızda: Facebook Sports Stadium!

650 milyon kişinin Facebook üzerindeki spor sayfalarıyla etkileşim halinde olduğunu gören Facebook, kalabalık spor taraftarlarını Facebook Sports Stadium ile cezbedecek gibi görünüyor. Çünkü World Cup 2014’te 350 milyon kişinin, geçen yıl gerçekleşen Super Bowl’da ise 65 milyon kişinin Facebook üzerinden tartışmalara katılıp yorumlar yapması, Facebook Sports Stadium’un büyük ilgili göreceğinin belirtileri arasında. Kullanıcılar, bu uygulama yoluyla canlı maç yayınlarıyla ilgili yorumları, tartışmaları, uzmanlardan ve gazetecilerden gelen bilgileri eş zamanlı olarak takip edebilecek.

Facebook, bu hizmetini ilk olarak Amerikan futbol ligi konuşulmalarıyla başlattı. İlerleyen günlerde diğer spor müsabakaları hakkındaki bilgilere de Facebook Sports Stadium sayesinde kolaylıkla erişilebilecek.

Şu an Amerikalı iPhone kullanıcılarının hizmetinde olan uygulamanın önümüzdeki haftalarda diğer platformlarda ve ülkelerde de hizmete girmesi bekleniyor.

Belli ki Facebook, Sports Stadium ile canlı maç yayınlarında da kullanıcıların 1 numaralı haber alma kaynağı olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak