Facebook ve Instagram’da Videolara Müzik Ekleme Özelliği Geldi! Ayrıca Başka Sürprizler de Var!

Facebook’un ve bir süre önce bünyesine katılan Instagram’ın yaptığı yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor! Özellikle Instagram tarafında takip etmeye zorlandığımız yeni özelliklere bir yenisi daha eklendi. Artık Facebook video ve hikayelerinize; Instagram’da ise hikayelerinize müzik ekleyebileceksiniz. Facebook, tüm bu mecralarda müzik ekleme özelliğini rahatça kullanabilin diye dünyanın dört bir yanındaki müzik şirketleriyle anlaşma sağladığını duyurdu.

Facebook tarafına gelen bir diğer yenilik ise, son dönemlerde popüler olan Musical.ly gibi müzik uygulamalarının bir benzerini canlı yayın özelliğine eklemek oldu; Lip Sync Live da artık kullanılmaya hazır!

Facebook’ta Müzikli Videolar ve Lip Sync Live

Müziğin hayatımızda önemli yer kapladığı aşikar. Facebook da bu öneme karşı koyamamış olacak ki artık en güzel anılarınızı paylaşırken, o an hissettiğiniz tüm duyguları yansıtacak müzikleri videolarımızı paylaşırken eklememize yardımcı oluyor.

Lip Sync Live ise canlı yayında tüm sevdiklerinizle beğendiğiniz şarkıları paylaşma ve onlara bu şarkıları nasıl söylediğinizi gösterme imkanı tanıyor. Klasikleşmiş parçalardan, günümüz hitlerine kadar bir çok seçenek sunan bu uygulamayı denemek için canlı videonuzu başlatırken “Dudak Senkronizasyonu Canlı” seçeneğini seçiyorsunuz. Şarkı listesinden bir şarkı beğendikten sonra, videonuza bir açıklama ekleme ve videonuzu maskeler veya arka plan ile özelleştirebilme imkanına da sahipsiniz. Lip Sync Live ile canlı yayın yaparken, arkadaşlarınız videoda vurgulanan sanatçıyı ve şarkıyı da görebilecekler.

Instagram Hikayeleri, Artık Çok Daha Eğlenceli!

IGTV ve görüntülü konuşma çıkışları ile bir anda en çok konuşulan sosyal mecra haline gelen Instagram, kullanıcılarını her gün şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor. Instagram’a eklenen son yenilik ise; uzun zamandır beklenen hikayelere müzik ekleme özelliği. Dünyanın her yerinde, her gün 400 milyon kişi tarafından kullanılan hikayelerde şimdi kendinizi daha iyi ifade etmek için etiketler, çıkartmalar, filtrelerin yanı sıra müziği de kullanabileceksiniz!

Hikayelerde bir fotoğrafa veya videoya etiket eklemek için dokunduğunuzda, artık bir müzik simgesi de göreceksiniz. Binlerce şarkıdan oluşan kütüphaneyi açmak için ikonun üzerine dokunun ve ön izlemeyi görün. Şarkınızı seçtiğinizde, hikayenize uygun kısmı seçmek için parçanın ilerlemesini ve geri sarılmasını da sağlayabilirsiniz. Instagram, video çekmeden önce şarkı seçmenize de olanak tanıyor. Fotoğraf çekmeyi açtığınızda, kayıt düğmesinin altında göreceğiniz yeni “Müzik” seçeneğini kaydırın. İstediğiniz şarkıyı arayın, parçayı seçin ve arka planda şarkı çalarken videonuzu kaydedin. İşte bu kadar kolay!

Hem Instagram hem de Facebook bu yenilikleri duyururken, müzik kitaplığına her gün yeni alternatifler eklemek için çalıştıklarını da duyurdu.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak