Facebook’taki A/B Testleri Gelişiyor

Facebook, içerik pazarlayıcılarını ve sayfa yöneticilerini sevindirecek bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Geçen yıl başlattığı ve farklı içerik türlerinin performansını karşılaştırmanıza olanak tanıyan A/B testlerini, etkileşim hedeflerinize göre yapmanızı sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Yeni özellik, reklamcılara içeriklerinin eylem çağrısı (CTA) olarak belirledikleri etkileşim hedeflerine göre A/B testleri yapmasına fırsat tanıyacak. Bu etkileşimler; satışlar, dönüşümler, uygulama indirme, erişim, video görüntüleme, trafik ve aday müşteri yaratma (lead generation) olabilecek. Bu sayede normal içeriklerinizin performasını da test edebileceksiniz.

Ayrıca, yeni testleri başka testlerinizi kopyalayarak yaratmak size zamandan kazandırırken, geçmiş testleri raporlamak da çok kolaylaşacak.

Facebook’ta A/B testleri yapmak yeni bir özellik değil. Eğer şimdiye kadar denemediyseniz, içerik pazarlamanızın biraz yarım kaldığını söyleyebiliriz. Özelliği nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha detaylı bilgi almak için Facebook A/B testleri yardım sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak