Facebook’tan 2 Yeni Doğum Günü Hediyesi

Çoğumuz artık doğum günlerini akılda tutmakta zorlanıyoruz. İşte burada sosyal medya devi Facebook en iyi yardımcımız çünkü bize doğum günü olan kişinin bildirimini sabahtan yapıyor. Böylece doğum günleri artık unutulmuyor! Şimdi ise Facebook doğum günleriyle ilgili 2 yeni özellik getirdiğini duyurdu.

Bağış En Güzel Hediye!

Facebook artık Amerikalı kullanıcılarına doğum günlerinden 2 hafta önce bir bildirim yollayacak ve ABD merkezli 750.000 sivil toplum örgütüne bağış toplamak isteyip istemediklerini soracak. Eğer cevap “Evet!” ise hemen bir bağış kampanyası oluşturacak. Kullanıcı seçeceği arkadaşlarına bir bildirim gönderecek ve onlara bağış yapmak isteyip istemediklerini soracak. İşte gerçek sevgi ve en güzel hediye!

Hediyeye Eğlenceli Bir Gözden Bakalım

Diğer bir özellik ise; Facebook doğum günü olan arkadaşınıza bir video veya kolaj hazırlayacak ve bu renkli hediyeyi arkadaşınızın duvarında paylaşma imkanı sunacak. Aslında bu video özelliğine az çok aşınayız. Facebook zaten özel günlerde video veya fotoğraflardan oluşmuş bir kolaj hazırlıyor. Tabii, bu daha kapsamlı bir video olacak, sanıyoruz. Bağış özelliğiyle kıyasladığımızda oldukça küçük bir hediye gibi kalsa da düşünceli bir davranış diyebiliriz!

Personalized Video for Close Friends

Facebook paylaştı: 15 Ağustos 2017 Salı

 

Facebook doğum günlerini oldukça önemsiyor. Bu da demek oluyor ki; Facebook bizi önemsiyor. Eminiz çoğu kullanıcı bu bağış özelliğini sevecek. Bağış yaparak herkese ulaşabilir daha güzel bir dünya yaratabiliriz. Daha güzel bir hayat yaşamak ve yaşatmak bizim elimizde. O zaman kimse durmasın, hemen bağışlasın!

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak