Facebook’tan 2017’ye Bakış

Tüm dünya gibi sosyal medya platformları da 2017’ye hoşça kal hazırlığında… Onlardan biri de bize sosyal medyayı sevdiren, ilk göz bebeğimiz Facebook! Facebook 2017’ye veda etmeden önce, kullanıcılarının yoğun paylaşım yaptığı konuları açıkladı.

Dünya Çapında En Çok Konuşulan 3 Konu

Dünya Kadınlar Günü: 2017 yılında dünyadaki tüm Facebook kullanıcıları, bir önceki yıla göre tam iki kat fazla paylaşım yaparak Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Super Bawl 51: Amerikan futbolu sevenlerin heyecanla takip ettiği Super Bawl 51, tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının paylaşım yaptığı ikinci konu oldu. 2017’de, Super Bawl ile ilgili paylaşılan videoların hepsi 262 milyondan fazla izlenme rakamıyla adeta bir rekora imza attı.

Las Vegas Saldırısı: Hafızalarımızdan silinmeyen bu trajik olay Facebook kullanıcılarını ortak bir paydada buluşturdu. 3.300’den fazla kullanıcı bu saldırıdan sonra Facebook Kriz Yanıt Merkezi’ni kullanarak yakınlarıyla etkileşime geçti.

En Çok Konuşulan 3 Felaket

Meksika Depremi: Geçen eylül ayında gerçekleşen deprem, Facebook Kriz Yanıt Merkezi’ndeki en yüksek etkileşimi aldı. Milyonlarca insan sevdiklerini güvende olduklarından bu şekilde haberdar etti.

Harvey Kasırgası: Maddi ve manevi kayba neden olan ağustos ayındaki Harvey Kasırgası’nın yaralarını sarmak için Facebook’ta başlatılan yardım kampanyası ile 20 milyon doları aşkın bağış toplandı.

One Love Manchester: Amerikalı şarkıcı Ariana Grande tarafından Manchester’daki bombalı saldırıya tepki olarak düzenlenen yardım konseri Facebook’ta en çok izlenen video oldu. 80 milyon izlenme oranına sahip olan konserde 450 bin dolardan fazla bağış toplandı.

Konu başlıklarına baktığımızda Facebook’un 2017’yi üzücü bir şekilde andığını görüyoruz. Terör saldırıları ve felaketlerin hakim olduğu Facebook 2017 gündemi geride kalırken, 2018’in güzel paylaşımlarla dolu bir yıl olmasını diliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak