Facebook’tan Al Tavsiyeyi!

facebook-recommendations

Facebook, kullanıcılarının arkadaşlarıyla bağlantıya geçtikleri ve paylaşım yaptıkları bir sosyal alan olmanın ötesine gidiyor ve artık tavsiyelerde bulunmaya başlıyor.

Facebook’tan Tavsiye Alın

İnsanlar yeni bir yere seyahat ettiklerinde nerede lezzetli yemek yiyecekleri, hangi kuaföre gitmeleri gerektiği konusunda genellikle arkadaşlarının, ailelerinin ya da Facebook üzerindeki küçük grupların tavsiyesine başvuruyor. Bu kadar çabaya son veren Facebook, yeni özelliğiyle tavsiye almanızı kolaylaştırıyor.

Bu yenilikle birlikte Facebook’ta tavsiye almak istediğiniz konuda bir içerik yazdıktan sonra, Tavsiyeler (Recommendations) özelliğini aktif hale getirerek paylaşımınızın altına arkadaşlarınızın yorumlarını haritalandırılmış olarak alabilirsiniz.

Facebook ile Etkinliklere Koşun!

Facebook, size en yakın etkinlikleri de keşfetmenizi sağlıyor. Etkinlik keşfetme özelliğiyle arkadaşlarınız, etkinlik sahipleri ve daha önce gittiğiniz etkinliklere göre tavsiye sunan tarama sistemiyle gitmek istediğiniz hiçbir etkinliği kaçırmayacaksınız.

facebook-etkinlikler

Yakınınızdaki İşletmelerle Etkileşime Geçin

Tavsiyede bulunmak, etkinlik önerileri sunmakla yetinmeyen Facebook, sizi işletmelerle de yakınlaştırıyor.

Facebook; restoranların sayfalarından yemek siparişi verebileceğiniz, spa salonu sayfalarından randevu talep edebileceğiniz, hizmet almak istediğiniz konuyla ilgili fiyat teklifi isteyebileceğiniz ve heyecanla beklediğiniz sinema filmine ya da etkinliğe bilet alabileceğiniz birçok yenilikle işletmelerle daha fazla etkileşime geçmenizi sağlıyor.

facebook-etkilesime-gecme

Şu an için yalnızca Amerikalı kullanıcıların hizmetinde olan bu yeniliklerin ilerleyen günlerde tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının hizmetinde olması dileğiyle…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak