Facebook’tan Dev Hizmet!

Biz, Facebook’u büyüklerimiz ele geçirdi diyoruz ama gençler de bir o kadar aktif kullanıyor aslında. Facebook ise daha bilinçli gençler yetiştirmek için çözümler arıyor. İnternette daha bilinçli gezinmek sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? O zaman karşınızda Facebook Dijital Okuryazarlık Kütüphanesi!

Facebook’un Harvard Üniversitesi ile işbirliği yaparak hazırladığı bu yeni platformundan ücretsiz faydalanabileceksiniz. Gençleri doğru internet kullanma konusunda bilinçlendiren bu kütüphanede gizlilik, internet güvenliği ve çevrim içi olarak sağlıklı ilişkiler kurma gibi konularda dersler yer alıyor. Harvard Üniversitesi’nde Berkman Klein Dijital Merkezi ekibinden alınan bu eğitimlerde şimdilik yalnızca İngilizce dersler mevcut. Daha sonra 45 farklı dil seçeneği ekleneceği söyleniyor. Creative Commons lisansı ile koruma altında olan bu eğitimlerle Facebook, gençlere ve kuruluşlara dijital okuryazarlık yetenekleri kazandırmayı hedefliyor.

Facebook bu yeni platformuyla gençleri gerçekten önemsiyor mu dersiniz? Belki internet kullanımı konusunda gerçekten bir bilinç kazandırabilir. Önce bir dilleri geliştirsin, daha sonra işe yarıyor mu yeni haberlerle anlayacağız. Bize şimdilik hayırlı olsun demek düşer…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak