Facebook’tan Etkinlik Uygulaması

Facebook, yaklaşık 100 milyon kişinin kullandığı, diğerlerinin ise pek de bir etkileşime geçmediği Events (Etkinlikler) özelliğini ayrı bir uygulama olarak geliştirdi.

Yeni gelecek Events uygulamasını indirdiğinizde telefonunuzdaki takvimlerinizi ekleyebilecek, katılmak istediğiniz etkinlik davetlerini kabul ettiğinizde otomatik olarak takviminizde işaretleyebileceksiniz.

Events, telefonunuzun takvimiyle uyumlu çalışacak.

Uygulamayı ilk açtığınızda, arkadaşlarınızın gittiği etkinlikler, beğendiğiniz sayfalara göre etkinlik önerileri sunulacak. Uygulama sayesinde arkadaşlarınızla aynı festivale gitmeniz kolaylaşacak, çevrenizde olan biten etkinliklerden de kolayca haberdar olabileceksiniz.

Etkinlikleri keşfetmek istediğinizde bunu harita üzerinden de yapabileceksiniz. Dilediğiniz bölgelerde veya size olan yakınlığına göre etkinliklere ulaşmanız harita araması arayüzüyle mümkün olacak.

fb-events-asset2-search
Konuma göre etkinlik araması yapabileceksiniz.

Yeni uygulama ayrıca reklam verenler için de harika reklam olanakları sunacak. İlerde etkinlik biletlerinin satışlarının da bu uygulama üzerinden yapılabileceği konuşuluyor.

Events‘te yaptığınız tüm hareketler Facebook’ta otomatik paylaşılıyor ve arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Bu nedenle gizlilik konusunda hassas kişilerin ayarlarını özenle incelemesi gerekiyor.
Facebook Events, şu an sadece Amerika’da iPhone telefonlar için indirilmeyi bekliyor. Yakın tarihte Android‘e geleceğine ise kesin gözüyle bakabiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak