Facebook’tan Video İzleme Platformu Watch!

Sizce de Facebook’ta hiç video izlememiş kişi aramak, samanlıkta iğne aramaya benzemiyor mu? Kullanıcıların videolara gösterdiği ilginin takipçisi olan Facebook, bu konuda önemli bir adım atıyor ve yeni platformu Facebook Watch ile YouTube’a rakip olmaya hazırlanıyor.

TV şovlarına ait videolara ulaşmamızı sağlayacak olan Watch ile yeni videolar keşfedebilecek, arkadaşlarımızın izlediği videoları öğrenebileceğiz. “En Çok Konuşulanlar”, “İnsanları Güldürenler” gibi güncel listelerin yanı sıra izlemek istediğimiz videoları listeleyebileceğimiz Watchlist de bu yeni platformun en hoşumuza gidecek özellikleri arasında.

Watch’a dilediğimiz yerden ulaşmamız da mümkün. Mobil cihazlar, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve TV uygulamaları; Watch’u rahatlıkla kullanabilmemiz için adeta canıgönülden bizi bekliyor.

Evet, Facebook’un yeni çocuğu Watch, realite şovlardan komedi programlarına, canlı spor müsabakalarına kadar birçok videonun yuvası olacak gibi görünüyor. Tabii ki video izlemeyi seven biz kullanıcıların da video izleme deneyimi yaşayacakları en yeni adresi olacak.

TV şovları sınırlı sayıda kişi tarafından üretilebilecek ve şimdilik sadece ABD’deki bazı kullanıcıların hizmetine sunulacak. İleri tarihlerde içerik yaratıcıları reklam gelirleri kazanacak ve sponsorlu programlar hazırlayabilecek.

Bakalım, Facebook’un Watch ile YouTube’a açtığı video savaşında kullanıcılar hangi tarafın destekçisi olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak