Facebook’tan Yeni Reklam Ürünleri

Facebook mobilden fiziksel mağazalara yönlendirme yaptığı yeni bir reklam modeli dönemi başlattı. Bu yeni dönemin ürünleri ise Mağaza Bulucu, Mağaza Ziyaretleri ve Offline Dönüştürme API’si! Facebook bu reklam ürünleriyle işletmelerin insanları mağazalarına çekmesini sağlayarak mobil reklam kampanyalarının takibini amaçlıyor. Ayrıca bu reklam ürünleriyle işletmelerin kampanya boyunca kaç kez ziyaret edildiği ve ne kadar satış yaptıkları da ölçümlenebilecek.

Mağaza Bulucu

İnsanların Facebook üzerinden fiziksel mağazaları hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olan Mağaza Bulucu, kullanıcıların bir reklama tıklayıp haritayı görüntüleyerek bulundukları lokasyon çevresindeki mağazalar hakkında bilgi alabilmelerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar reklamdan ya da uygulamadan çıkmadan her mağaza için adres, çalışma saatleri, telefon numarası, web sitesi ve tahmini varış süresi gibi bilgilere de erişebiliyor.

Mağaza Ziyaretleri

Facebook, Mağaza Ziyaretleri ile lokasyon reklamını görüp fiziksel mağazayı ziyaret eden insanların sayısını sunuyor.

Facebook Offline Dönüştürme API’si

Facebook Offline Dönüştürme API’si ise reklam kampanyalarının mağazalar ya da çağrı merkezleri üzerinden gerçekleşen işlemleri ne kadar etkilediğini açıklıyor.

Facebook, bu yeni reklam ürünleriyle reklamların fiziksel mağazalara olan tüketici akışını ne kadar etkilediğini istatistiki olarak kanıtlayacak ve belki de işletmelerin reklam bütçelerini yeniden gözden geçirmesini sağlayacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak