Google Assistant’la “Evde Tek Başına”

Google harika bir iş çıkarmış, Google Assistant ve Google Hub’ın reklamını hiç riske atmamış. Aramızda meşhur “Evde Tek Başına” filmini bilmeyen, hatta izlemeyen yoktur herhalde. 90’ların klasikleşmiş ve en sevilen komedilerinden “Evde Tek Başına” bu sefer çok farklı! Nasıl mı?

“Evde Tek Başına”nın konusunu özet geçecek olursak; tatile giden ailesi onu yanlarında götürmeyi unuttuğu için yılbaşı akşamı evde yalnız kalan Kevin‘in, (bu rolü Macaulay Culkin oynuyor) hırsızlarla korkunç ama bir o kadar da komik mücadelesi diye anlatabiliriz.

Google bu efsane filmi nasıl mı kullandı? Hemen onu da anlatalım; Kevin büyüdü ama “yine evde tek başına”. Bu sefer hırsızlara kanmıyor ve Google Assistant ile hırsızları daha eve girmeyi denemeden yenmeyi başarıyor. Aslında bu reklamda orijinal filmdeki kareleri yeniden çekmişler fakat bu sefer Google Assistant sayesinde olayın akışı daha farklı tabii.

Mutlu son! Kevin, tek bir kelimeyle güvenliğini sağlıyor ve hırsızları ters köşe ediyor. Başına bir şeyler gelmeden yılbaşı akşamının keyfini Google Assistant’la çıkaran Kevin mutlu ve huzurlu. Siz beğendiniz mi reklam filmini? Bize soracak olursanız; gayet başarılı!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak