Google Glass

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni ürünü Google Glass’ı herkes çok merak ediyor. Google merak edilen bu ürünün özelliklerinin bir bölümünü göstermek adına eğlenceli bir video hazırlamış. Videoda hayatın içinden renkli anları göz hizasından izliyoruz. Bu teknolojik gözlüğü taktığınızda göz hizasından benzersiz videolar çekebiliyorsunuz. Google Glass, ses komutunuzu algılıyor ve anında kayda başlıyor!

Videoda da göreceğiniz gibi sağ üstte beliren panel üzerinden Google özellikleri Google Glass üzerinden kullanılabiliyor. Google aramaları, bildirimler, hangoutlar ve diğer özellikler bu panelden görüntüleniyor. Videoda araç kullanırken bir adresin nasıl Google Glass üzerinden bulunabileceği de gösteriliyor, navigasyon hizmeti ile ilgili bilgiler de yine sağ panelde görüntüleniyor.
#ifihadglass hashtagi üzerinden Twitter ve Google Plus kullanıcılarına yönelik bir kampanya başlatılmış. Bu hashtag üzerinden Google Glass’ı ne için kullanmak istediğinizi anlatabiliyorsunuz. Video ve görsel de dâhil edilebiliyor. Kampanyaya katılım için son tarih 27 Şubat olarak belirlenmiş. Kampanya sonunda kaç kişiye Google Glass verileceği belli değil ama yine de birçok sosyal medya kullanıcısının hayal gücünü bu kampanya için zorlayacağını tahmin ediyoruz.
Google Glass, henüz geliştirilme aşamasında ve yılsonunda satışa sunulması bekleniyor. 1500 Dolar civarı bir fiyatı olacağı öngörülüyor.

Ünlü bir Hollywood yıldızının kırmızı halıda yürürken bu gözlüğü taktığını ve canlı hangout açtığını düşünün… Dünyayı farklı gözlerden görmek, bu gözlükle mümkün olacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak