Google Haritalar Engellilerin Yanında

Google Haritalar, tekerlekli sandalye kullanan engellilerin sosyal hayatta yaşadıkları sıkıntıları biraz olsun azaltmak için tüm kullanıcılarını “Local Guides (Yerel Rehberler)” ile seferberliğe çağırıyor.

Bugün itibarıyla Google Haritalar’ı kullananlar, Yerel Rehberler ile hangi restoranda, mağazada ya da kafede engelli asansörü olduğu bilgisini paylaşabilecek. Böylece on milyonlarca yerel rehber el ele vererek sağladığı bilgilerle engellilerin hayatını kolaylaştırmak için harekete geçecek.

Tabii ki bu bilgilerin paylaşımından yalnızca tekerlekli sandalye kullanan engelliler yararlanmayacak. Bebek arabası kullanan ebeveynler ve yaşlılar gibi birçok insan grubu da bu bilgi sayesinde engelli dostu mekanları kolaylıkla öğrenebilecek.

Siz de sadece saniyelerinizi alacak bilgi paylaşımı için öncelikle Google Haritalar üzerindeki “Konum Geçmişi”nizin açık olup olmadığını kontrol edin. Ardından sol üst menüdeki “Katkılarınız” bölümünde bulunan “Bir mekan hakkındaki soruları yanıtlayın” bölümünü tıklayın ve o mekanın tekerlekli sandalye dostu bir kurum olup olmadığını belirtin.

Eminiz bu yenilik haberini okur okumaz, hemen Google Haritalar’a sarılacak ve birçok engelliye yardımcı olmak için bilgi paylaşmaya başlayacaksınız. Unutmayın, birlikte engelleri aşmak hiç zor değil.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak