Google Haritalar’da Artık Şarj İstasyonları da Var!

Yol tarif etmede bir hayli yetenekli olan Google Haritalar, elektrikli araç sürücülerinin araçlarını hangi istasyonlarda şarj edebileceğini de bildirecek.

Elektrikli araç tercih eden sürücülerin sayısı günbegün artmaya devam ederken, Google Haritalar bu sürücülere büyük bir jest yapmaya hazırlanıyor. Artık Google Haritalar’ın yol göstergesinde şarj istasyonları da olacak. Özellikle uzun yolculuklarda, aracını nerede şarj edeceği konusunda büyük endişe duyan sürücüler, Google Haritalar ile yollarına keyifle devam edecek.

Google, harita uygulamasına Chargepoint ve Tesla’nın global şarj istasyonlarının verilerini ekleyerek başlayacak. Bunların yanında İngiltere’deki Pod Point ve Avustralya’daki Chargefox gibi yerel şarj ağlarının bilgilerini de kullanacak. Ürün, henüz şarj istasyonunun boş olup olmadığını gösteremiyor. Ancak şarj istasyonlarında hangi tür bağlantıların bulunduğunu, o mevkide kaç adet şarj istasyonu olduğunu hatta istasyon sahipleriyle ilgili bilgileri rahatlıkla sunacak olan Google Haritalar, sürücülerden tam not alacak gibi görünüyor.

Ne yazık ki şu an her bölge ve ülkede hizmete sunulamayan özellik hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak