Google ile Yemek Siparişi Dönemi

Akşam yemeğinde ne yemek istersiniz? Google’a söyleyin, hemen sofranıza gelsin. Google Aramalar, Haritalar ve Asistan ile yemek siparişi verebileceğimiz bir döneme giriyoruz.

Google, karnı zil çalanlara mükellef bir sofra hazırlamak için restoranlarla iş birliğine gidiyor. Google; Amerika’daki DoorDash, Postmates, Delivery.com, Slice, ChowNow ve Zuppler gibi yeme içme hizmeti şirketlerinden yemek siparişi verilmesi için düğmeye bastı. Artık bir restoran ya da mutfakla ilgili Aramalar ya da Haritalar üzerinden araştırma yaparken “Online Sipariş Ver” butonuna tıklayarak yemek siparişi verebileceğiz. Birkaç saniye içinde karşımıza çıkan menüden tercihimizi yapıp, siparişimizin teslim edileceği saati görebileceğiz. Bu yenilikte Google Pay ile ödeme yapma seçeneği de olacak, ancak bildiğiniz gibi bu özellik henüz Türkiye’de aktif değil.

Yiyecek siparişimizi telefonlarımızdan Google Asistan yardımıyla da kolaylıkla verebileceğiz. Google Asistan’a “Hey Google, bana …. restoranından sipariş verebilir misin?” dememiz yeterli. Ayrıca daha önce verdiğimiz bir siparişi de hızlıca tekrarlayabileceğiz. Google Asistan ile son siparişlerimize göz atarak, sevdiğimiz yemeği birkaç saniye içinde sipariş verebileceğiz.

Yemek siparişi hizmeti, şu an Amerika’daki şehirlerde mevcut, hizmetin Türkiye’ye ne zaman geleceğini ise bekleyip göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak