Google Yerel Seçimleri Yakından İzliyor

Google, 30 Mart’taki yerel seçimler içim oluşturduğu portalını yayına açtı. Yerel seçimler konusunda bir bilgi merkezi konumuna geçmek isteyen Google’ın 2011 yerel seçimlerinde de benzer bir çalışması olmuştu.

Anasayfada sohbetler, haberler ve trendler sekmeleriyle ön plana çıkan Google hemen hemen tüm servislerini bu portala entegre etti. Sohbetler sekmesi oldukça ilgi çekici zira daha önce ABD Başkanı Obama’nın da kullandığı bu sistemle adaylar, seçmenlerle Hangout üzerinden konuşabilecek. Haberler sekmesinde ise il il ya da Türkiye genel i olarak seçim haberlerini derleyen Google, trendler sekmesiyle de üç  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın aranma trendlerini derledi. Seçim haberleri başlığıyla Türk medyasındaki seçim haberlerinin videolarını bir çatı altında toplayan Google, G+ hesabı olan partileri, medya kuruluşlarını ve seçimlerle ilgili toplulukları da ayrı bir bölüm altında topladı.

Google’ın topladığı verilerin ve aday-seçmen arasında kurduğu bağın ne kadar etkili olduğunu ise seçimlerden sonra net bir şekilde göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak