Google, YouTube Connect ile Periscope’a Rakip Oluyor

Video yayınlarının önemi gittikçe artarken canlı yayınlardaki yarış da kızışıyor. Canlı yayın özelliği hayatımıza öncelikle Meerkat’la girdi. Hemen peşinden gelen Periscope ise arkasındaki Twitter desteğini kullanarak kısa sürede pazarın lideri oldu ve kitlelere anlık yayın alışkanlığı kazandırdı. Periscope’un hızlı yükselişine Facebook’tan yanıt gecikmedi. Şimdi de Google, Connect’i devreye alarak YouTube’da canlı yayını kolaylaştırmaya hazırlanıyor.

YouTube Connect ayrı bir uygulama olarak planlanıyor. YouTube, halihazırda canlı yayına imkan veriyordu; ancak bunu bir mobil uygulamaya taşıyarak canlı yayın özelliğini rakipleri gibi kolaylaştırmaya ve video gücüyle onlarla rekabet etmeye hazırlanıyor

Yayınlar hem uygulama üzerinden hem de YouTube’dan takip edilebilecek, canlı yayın kayıt altına alınıp tekrar izlenebilecek. Rakip canlı yayın uygulamalarında olduğu gibi diğer kullanıcılar takip edilebilecek, yayın sırasında sohbet edilebilecek ve etiketler eklenebilecek. Ayrıca, YouTube kanalına üye olduğunuz kişilerin canlı yayınları da yine akışta takip edilebilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak