Google’la Restoranlarda Kuyruk Beklemeye Son!

Hafta sonları bilinen restoranlara gitmek için rezervasyon mu yaptırırsınız? Yoksa şansınıza güvenip direk gider misiniz? Bazen rezervasyon yaptırmak aklımıza gelmez veya unutulur. Böyle durumlarda o restoranda beklemeden oturabiliyorsanız gerçekten fazlasıyla şanslısınız ve şansınıza güvenmekte haklısınız. Artık şansınızı boşa kullanmaya ve uzun kuyruklarda beklemeye son. Neden mi? Google bu sorunu da çözdü!

Açken Biz, Biz Değiliz!

Google artık restoranların bekleme zamanlarını da gösterecek. Böylece restoranlardaki bekleme sürelerini de Google Haritalar’da bulabileceksiniz. Bu güncelleme dünya çapında bir milyondan fazla restoranı içeriyor. Bunu yapmak için Google’da restoran aramanız, işletme listesini açmanız ve “popüler zamanlar” bölümüne gitmeniz yeterli! Burada tahmini bekleme süresini rahatlıkla görebileceksiniz. Google yaptığı bir açıklamada, tahminlerin anonimleştirilmiş eski veriler üzerinden yapıldığını söyledi. Açken biz, biz olmuyoruz ve o kuyruklarda beklerken daha fazla sinirlenebiliyoruz. Bir de hesap istemiş ama bir türlü kalkamamış o masalar yok mu… Neyse, düşünüp sinirlerimizi germeyelim çünkü Google bize altın tepside fırsat sunmuş.

Aslında Google buna benzer özellikleri önceden sunmuştu. Şu şekilde; şirket ve kamuya açık yerler için 2015’te, barlar için ise 2016’da bizlere sundu. Ama bizim işimize asıl yarayan tabii ki restoranlar olacak gibi gözüküyor.

Tam bir internet devi Google yeni özellikler denemeye devam ediyor ve denediği özellikler tam anlamıyla olduysa bizlere sunuyor. Yani, Google yakın zamanda bu özelliği de bizlere sunacak ve rahat nefes aldıracak. Özellikle cuma ve cumartesi akşamları yemeğe çıkmak işkence olmaktan tamamen çıkamasa da en azından önceden planlaması çok daha kolaylaşacak!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak