Hikayeler Spotify’a da mı Geliyor?

Spotify kullanmayan var mı aranızda? Her 10 kişiden 8’i Spotify kullanıyor diye düşünüyoruz, kalan 2 kişi de bir müzik platformuna para vermenin saçma olduğunu düşünüyor olsa gerek. Veya Apple Müzik kullanıyor da olabilir… Her neyse, biz konumuza dönecek olursak; Spotify müzik dünyasında harika bir uygulama ve şimdi hikayeler özelliğini “Storyline” ismiyle bünyesinde taşıyanlar arasına gireceği söyleniyor.

“Storyline” Geliyor

Duyduğumuza göre Storyline ile gelen hikayeler özelliğinde müzisyenler kendi şarkılarının öyküleri hakkında “kartlar” yayınlayabilecekler. Evet, yalnızca sanatçılar… Şarkıları hakkında bilinmeyenleri, sahne arkası bilgileri paylaşabilecekleri bir özellik olacak gibi duruyor. Yani sanatçıların kendi hesaplarından ulaşabileceğiz bu hikayelere.

“Behind the Lyrics” vs “Storyline”

Aslında Spotify’ın “Behind the Lyrics” diye bir özelliği var. Bu özellik ile şarkıların sözleri ve onların bilinmeyenleri hakkında bilgi alabiliyoruz. Biraz buna benziyor mu dersiniz? “Storyline” da konum olarak bu özelliğin altında veya üstünde yer alacak. Bize sorarsanız “Storyline” daha samimi bir özellik olacak, çünkü sanatçının doğrudan kendisinden alacağız bu bilgileri artık. Sanatçı ve dinleyici arasındaki bağ daha da kuvvetlenecek diyebiliriz. Ayrıca, hikayeler “Behind the Lyrics”teki gibi şarkının temposuna göre değil, kullanıcıların kendi hızlarında ilerleyecek.

Snapchat’le başlayan hikayeler serüveni Instagram, Facebook ve WhatsApp ile devam etti. Serüven son bulmuyor, yayılmaya devam ediyor. Aslında diğer platformlardan biraz daha farklı bir özellik olacağa benziyor. Umarız Spotify halkı bu uygulamayı beğenir, sanatçılarımız ve dinleyicileri arasındaki etkileşim de günden güne artar.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak