Instagram Direkt Mesajlaşma Yenilendi

Instagram direkt mesajlara yeni özellikler getirdiğini duyurdu. Yeniliklerden ilki; beğen ve yorum yapma butonunun yanında yer alacak paylaşım butonu. Eskiden bir fotoğraf paylaşmak istendiğinde altına mention (bahsetme) yoluyla yorum yapılarak diğer kullanıcılar paylaşımdan haberdar ediliyorlardı. Şimdi, gelen paylaş butonuyla birlikte beğenilen görseller özel mesaj yoluyla paylaşılabilecek.

Tabii bunun da yorum sayılarında azalmaya neden olacağını söylemek  mümkün. Ayrıca paylaşım butonu sadece görsellerin yanında değil, hashtag sayfalarında ve konum sayfalarında da yer alacak.

Direkt mesajlaşma için gelen bir başka özellik ise yeni çekilen bir bir fotoğraf ya da videonun mesaj yoluyla yollanabilmesi. Kameranız ile çektiğiniz bir fotoğrafın yanında çıkacak “Direct” butonuna tıklayarak fotoğrafınızı hızlı bir şekilde mesaj olarak yollayabileceksiniz.

Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan direkt mesaj kutusundan mesajlarınıza girerek oradan da gönderim yapabilecek, emojiler kullanabilecek ve gruplarınızı adlandırabileceksiniz.

Mesajlaşma için getirilen bu yenilikler Facebook‘a benzerliğiyle dikkat çekmenin yanı sıra Instagram‘ın mesajlaşma uygulamalarını hızla takip ettiğini ve bu rekabette yer almak istediğini gösteriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak