Instagram “Favoriler”i Test Etmeye Başladı!

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram, aylık 700 milyon aktif kullanıcı sayısı ile hedef kitlesini genişletmeye tüm hızıyla devam ediyor. Rakamlar hızla artarken kullanıcılarını memnun etmek ve kaybetmemek için de kısa aralıklarla yeniliklerini duyurarak adından söz ettirmeyi başarıyor.

Son duyumlara göre Instagram, içeriklerimizi sınırlı bir hedef kitleyle paylaşmamızın önünü açacak test aşamalarını gerçekleştiriyor. Açıklamalar; Instagram’daki takipçi listemizden bir grup oluşturarak bazı paylaşımlarımızı yalnızca “Favoriler” isimli bu gruba dahil olan takipçilerimize gösterebileceğimizi ifade ediyor. Yani, paylaşımlarımızı kimlerin göreceği artık tamamen bizim elimizde olacak!

Yeşil renkli yıldız rozeti ile “Favoriler”inizi oluşturun!

Kullanıcılar, içeriklerini görmesini istediği kişileri yeşil renkli yıldız rozetine dokunarak “Favoriler”e ekleyebilecek ve böylece kendilerine özel bir liste oluşturabilecek. Kişiler; listeye eklenip çıkarıldıklarında bir bildirim almayacak, ancak akışlarındaki yeşil rozetli içeriği gördüklerinde “Favoriler”de olduklarını anlayabilecekler. Favoriler listesinden çıkarılmaları durumunda ise aynı içerikler artık erişilebilir olamayacak.

Şu an test aşamasında olan özellik önümüzdeki aylarda yayına alınacak gibi gözüküyor. Gruba eklediğimiz kişilerin maksimum 30 kişi olabileceği söyleniyor. Bekleyelim ve görelim!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak