Instagram Müzik Etiketleri

Başta sadece bir Snapchat klonu olarak başlayan Instagram hikayeleri, bu özelliği sadece kopyalamak yerine geliştirebileceğini de zamanla kullanıcılara kanıtladı. Hikayelerde anketlerve hikayelerde GIF‘ler gibi ilk kez Instagram‘da karşımıza çıkan yeni özelliklerle kendini baya geliştirdi!

Şimdi Instagram‘ın bizim için hazırladığı yeni bir sürprizi var: Instagram hikayelerde müzik!

Instagram, çaldığınız şarkıları etiket olarak hikayenize ekleyebilecek.

Etiketlenen şarkının tamamı olmasa da -telif hakları ve uzunluk dolayısıyla- bir bölümü siz hikayeyi izlerken çalacak. Şarkı etiketleri aramalara da açık olacak. Yani, aradığınız parçayı kimler nasıl paylaşmış görebileceksiniz. Şarkıların trendler, ruh halleri ya da türlere göre kategorilendirilmesi de ekran görüntülerine göre gelecek özelliklerden biri.

Şimdilik müzik etiketleri hikayelerle sınırlı gibi duruyor olsa da video ve fotoğraf paylaşımları için de düşünülecektir. Müzik etiketlerine tıklayarak yeni müziklerin keşfedilmesi tüm Instagram camiasını baya heyecanlandıracak.

İlk olarak bir geliştiricinin Twitter’da duyurduğu özellik, henüz test aşamasında olsa da Instagram‘ın şimdiye kadar test ettiği çoğu özelliği yayına almış olması bunda da istisna olmayacağını düşündürüyor bize.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak