Instagram’dan Takibi Bırakmadan Sessize Alma Özelliği

Son zamanlarda yaptığı özellik eklemeleriyle gündeme gelen Instagram’dan yepyeni bir özellik daha geldi: mute, yani sessize alma! Facebook ve Twitter’da bir süredir kullanılmaya devam eden bu özellikle Instagram size, takibe aldığınız bir hesabın iletilerini, hesabı takip etmeyi bırakmadan susturma imkanı sunuyor. Instagram bu özellikle akışınızı daha da kişiselleştirebileceğinizi vurguluyor.

Yeni özelliği kullanmak için sessize alacağınız kişinin hesap sayfana gidip sağ üst köşedeki üç nokta (…) butonuna basarak “Mute“, yani “Sessize Al” özelliğini seçmeniz gerekiyor. Ardından burada karşınıza birkaç seçenek çıkıyor. Dilerseniz “Mesajları Sustur“u seçerek sadece mesajlarını görmekten vazgeçebilir, dilerseniz “Hikayeleri Sustur” ile hikayelerini görmeyebilir (Bunu şu an zaten hikaye alanından yapabiliyoruz.), dilerseniz de “Mesajları ve Hikayeleri Sustur” ile her ikisini de görmeyi bırakabilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınız andan itibaren de Instagram akışınızda sessize aldığınız hesabın içeriklerini görmemeye başlıyorsunuz. Tabii ki Instagram‘ın sunduğu bu yeni özellik hesabı tamamen görmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Hesabın profilini ziyaret ettiğinizde iletilerini görebilme, etiketlendiğiniz yorumları ve iletileri görme imkanına sahipsiniz. Bu özelliğin en güzel tarafı ise karşı taraf onu sessize aldığınızı asla bilmiyor! ?

Özelliği geri almanız gerektiğinde ise tek yapmanız gereken, sessize aldığınız hesabın profilinde göreceğiniz “Yayınları Aç” butonuna dokunmak. Özellik henüz Türkiye’ye gelmedi ama çok yakında gelmesini bekliyouz.

Bildiğiniz gibi Instagram’ın tonlarca reklamı etkili bir şekilde göstermesi, büyük olasılıkla pazarlamacılar ve etkili kullanıcılar arasında oldukça aranan bir özellik fakat çoğu zaman akışınızda bu kadar fazla reklama maruz kalmak can sıkıcı olabiliyor. Instagram’ın sunduğu bu yeni özellikle artık sadece görmek istediğiniz şeyleri görmek için hesabınıza ince bir ayarlama yapabileceksiniz.

Aynı zamanda sessize alma özelliğiyle, “bazı” arkadaşlarınızı “kırmadan”, hayatlarını “sessizce” takip edebilir ya da etmeyebilirsiniz. Bizce ne demek istediğimizi çoktan anladınız. ?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak