Instagram ve Facebook Ortak Reklamları

Instagram ve Facebook, en popüler mobil uygulamaların başında gelmekte. Her 5 dakikada bir telefonumuza bakıyor, her gün Facebook ya da Instagram’da saatler geçiriyoruz.

Geçtiğimiz sonbahardan itibaren Instagram reklamlarının başlaması ile birlikte, Instagram ve Facebook arasında entegre reklam kampanyası başlatıp yönetmeniz de mümkün oluyor. Instagram reklamlarını, Facebook Reklam Yönetimi panelinde Instagram seçeneğini işaretleyerek Facebook reklam kampanyanıza bu platformu da ekleyebilirsiniz. İki sosyal medya kanalında ortak verdiğiniz reklamlarla çok daha fazla kişiye ulaşma şansı elde edebilirsiniz.

Facebook ve Instagram kanallarında ortak yürüttüğünüz reklam kampanyası sayesinde sitenize daha çok tıklama veya trafik çekebilir, video izlenme ve uygulama indirme sayılarında daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu iki platformda aynı görseli veya videoyu kullanabildiğiniz gibi mecraya özel bir görsel veya video da hazırlatabilirsiniz. Facebook ve Instagram ortak reklamlarını kullanmak istediğinizde halihazırda başlamış kampanyalarınızı da bu yönde değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken, reklam ayarlarındaki Yerleştirme (Placement) bölümünde değişiklik yapabilir veya yeni bir kampanya oluşturarak her iki platformda da kampanyanızı sürdürebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak