Instagram Video Özelliği

instragram video özelliği

Sevilen mobil uygulama Instagram’da artık video kaydetmek mümkün!

Instagram bu yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Instagram video özelliği, kişilere yaşadıkları deneyimleri paylaşmanın yepyeni ve çok eğlenceli bir yolunu sunuyor. Sabit görsellerde kullanmaya alıştığımız Instagram filtreleri, videolar için de uygulanabiliyor.

Twitter’ın büyük umutlarla satın aldığı Vine uygulamasının sunduğu özellik olan video kaydını durdurup tekrar başlatabilme özelliği Instagram video özelliğinde de kullanılmış. Ancak, Vine’da 6 saniyelik videolar çekmek mümkün oluyordu, belki de bu uygulamayı cazip kılan kısa ve eğlenceli video oluşturulabilmesiydi. Instagram video uygulamasında 15 saniyelik videolar üretebilirken, aynı zamanda bu videolara birbirinden güzel filtreler de uygulayabiliyorsunuz. Sürenin tümünü kullanmak şart değil, daha kısa klipler de oluşturulabiliyor. Yüklenen videonun içinden favori kare seçilerek video cover görseli olarak kullanılıyor, bu sayede videolar oynatılmasa da güzel ve ilgi çekici görünüyor.

Facebook‘un geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar gibi astronomik bir rakamla bünyesine kattığa uygulamada çekilen videolar, Facebook duvarınızda da doğrudan oynatılabiliyor.

Instagram, yeni video özelliğinin lansmanı için hazırladığı videonun oluşturulmasında gerçek sosyal medya kullanıcılarını kullanmış. Ortaya keyifli bir görsel şölen çıkmış. Lansman videosu etkili olmuş olmalı, ilk 24 saatte uygulama ile 5 milyon video yüklendi. Justin Bieber’in çektiği Instagram videosu kısa sürede 1.27 milyon beğeni aldı. Rakamlara bakılırsa Instagram popülaritesini günden güne artırmaya devam ediyor demek mümkün.

Instagram Blog yazısı

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak