Instagram’da “Watch Party” Başlıyor!

Mark Zuckerberg durmak bilmiyor ve Instagram’a yeni bir özellik daha getiriyor. Aslında Facebook’a geçen sene gelen bir özellik bu. Nedir peki? “Watch Party“, yani “Video İzleme Partisi”! Bununla ilgili geçen seneki haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Peki, bu özellik nasıl bir şey? Hemen anlatalım.

Facebook’ta bir video izlemeye başladığınızda yanda “video izleme partisi başlat” şeklinde bir buton çıkıyor. Butona tıkladığınızda ise arkadaşlarınıza bir bildirim gidiyor ve arkadaşlarınız da izlediğiniz videoya katılıp sizinle aynı anda izleyebiliyor. İşte buna “video izleme partisi” deniyor. Facebook gruplarında bu zamana kadar 12 milyon video izleme partisi yapılmış. Oldukça fazla!

IGTV’de Parti Zamanı

İşte bu özellik Instagram’a da geliyor ve IGTV üzerinden kullanılabilecek gibi gözüküyor. Böylece YouTube ile rekabet günden güne artıyor. Video izleme partisi influencer’ların ve markaların oldukça işine yarayacak bir özellik. Çünkü YouTube ile kıyaslandığında, Instagram, yani IGTV, geride kalmışa benziyor… Bu yeni özellik bunu artırmaya yarayabilir. Yine bekleyip göreceğiz!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak