Instagram’dan Hikayelerde Yeni Bir Sürpriz!

Instagram‘ın hikayeler özelliği kendini geliştirmeye tam gaz devam ediyor. Biliyorsunuz ki Instagram, hikayelere son güncellemesinde GIF özelliğini yeniden getirmişti. Şimdi ise anket özelliğine emoji oylaması getirdi!

Sizce Yeni Anket Güzel mi?

Bu yeni anket özelliği diğer anketten biraz daha farklı. “Bunu ne kadar çok seviyorsunuz?” veya “Bunu beğendiniz mi?” gibi bir soru soruyorsunuz ve cevaba uygun bir emoji koyarak kullanıcıların emoji’yi sağa kaydırmalarını istiyorsunuz. Daha doğrusu istemiyorsunuz, özellik size bunu kendi sunuyor. Takipçileriniz ne kadar sağa kaydırırsa o kadar tepki vermiş oluyor açıkçası. En son tüm cevapların ortalaması alınıyor ve sonuç bu şekilde belli oluyor. Sorunuzun rengini ve emoji’nizi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Denemeye değer!

Instagram anket özelliği özellikle işletmeler ve influencer’lar tarafından oldukça sık kullanılıyordu. Çünkü takipçilerinin ve müşterilerinin fikirleri onlar için çok önemli. Bakalım Instagram‘ın bu özelliği de anket özelliği kadar çok sevecekler mi? Çok farkı yok, hatta daha eğlenceli sanki!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak