Instagram’ın Keşfet Kısmında Reklam Dönemi Başlıyor

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram zaman zaman çökerek kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratsa da, bünyesine yeni özellikler eklemekten de geri kalmıyor. Popüler sosyal medya uygulamasının son atağı ise reklamların artık keşfet kısmında da karşımıza çıkacak olması.

Firmalar için oldukça faydalı olan Instagram reklamları şimdi de her kullanıcının ilgi alanına yönelik düzenlenmiş “keşfet” alanında bizleri bekliyor olacak. Yine kişinin takip ettiği ilgi alanlarına, markalara ve kişilere göre düzenlenmiş bu reklamlar, tıpkı uygulamanın genel akış sayfasındaki gibi görünecek.

Instagram’ın resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre reklamverenler için oldukça faydalı olacak bu yeni özellik ile kullanıcılara içinde bulunduğu kültür ile alakalı konular ve aynı zamanda gündemdeki konuların da bir parçası olma fırsatı sunuluyor. Bu da reklamverenler tarafında, farklı bir şeyler keşfetmek isteyen yeni hedef kitlelere erişmek için ideal. Reklamverenlerin bu özelliği kullanabilmek için basit bir kayıt işlemini gerçekleştirmeleri yeterli olacak.

Önümüzdeki aylarda aktif olacak bu özellik için Instagram, kullanıcılarının her zaman olduğu gibi bu reklamlar üzerinde de söz sahibi olabileceğini söylüyor. Kullanıcılar herhangi bir sorunda ya da hoşlarına gitmeyen reklam gördüklerinde Instagram Yardım Merkezi“ne başvurabilirler. Popüler sosyal ağ, amacının insanların yeni şeyler keşfetmesi ve reklamverenlerin doğru hedef kitle ile buluşmasını sağlayan en iyi ortam olmak istediklerinin altını çiziyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak