Kare Kodlar LinkedIn’i Ele Geçirdi!

Uzun süredir kare kodlarla ilgili bir yazı hazırlamamıştık, ta ki LinkedIn onları tekrar gündemimize sokana kadar. Peki, nedir şu kare kodlar?

Kare kodlar, diğer adıyla QR kodları, barkod görevi gören iki boyutlu kareler olarak üretiliyor. QR, İngilizcedeki Quick Response kelimelerinin kısaltması aslında. Bu isim Türkçede “hızlı tepki” anlamına geliyor.

Belli bir ürün, uygulama ya da linke gidebilen bu benzersiz görsel anahtarlar, kameralara bağlı uygulamalar aracılığıyla okunabiliyor. Bu sayede de size herhangi bir adres yazmadan hızlıca istediğiniz bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Ona “hızlı tepki” kodu denmesinin sebebi de bu.

Peki, LinkedIn Kare Kodları Nasıl Kullanılacak?

Profilinize bağlanan LinkedIn kare kodları, özellikle networking etkinlikleri gibi profesyonel sosyal ağınızı genişleteceğiniz durumlarda işinize yarayacak. Yeni tanıştığınız biriyle bağlantıda kalmak istediğinizde LinkedIn uygulamanızı açacak ve birbirinizin QR kodunu taratarak ağınızı genişletebileceksiniz. Etkinliklerde kartvizit toplamak, tanıştığınız insanların adını kaydederken imla hataları yapmak da tarih olacak.

Ayrıca şahsi LinkedIn QR kodunuza web sitenizde, CV’nizde, mesajlarınızda ya da e-postanızda yer vererek insanların sizi LinkedIn’de rahatlıkla bulmasını sağlayabileceksiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak