Linkedin En Gözde Şirketler Listesi 2013


Dünyanın en büyük iş ağı LinkedIn, resmi blogunda 2013 yılının en gözde işverenlerini açıkladı. LinkedIn uzmanları tarafından 238 milyonun üzerindeki kullanıcı hareketleri analiz edildi ve en gözde işverenler listesi açıklandı. LinkedIn, 2013 yılında şirketler ve üyeler arasında 25 milyardan fazla etkileşime ev sahipliği yaptı.

LinkedIn analizine göre, 2013’ün en gözde işvereni Google. İkinci sırada Apple, üçüncü sırada Unilever, dördüncü sırada P&G, beşinci sırada Microsoft  ve altıncı sırada ise Facebook yer alıyor.

LinkedIn,  bu senenin en gözde 100 şirketini açıklamanın yanı sıra rapordan öne çıkan başlıkları da sundu. Örneğin,  Stockholm merkezli müzik platformu Spotify, en az çalışana sahip şirket olarak listede yer alıyor. Enerji ve petrol şirketlerinin popülerliğiyse geçen seneye göre artmış durumda. 2012 yılı listesinde 10 adet enerji ve petrol şirketi yer alırken, bu sene sayı  16ya çıkmış durumda.

Liste hakkında detaylı verilere LinkedIn’in özel olarak hazırladığı LinkedIn’s Most inDemand Employers: 2013 sayfasından ulaşılabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak