LinkedIn Güncellemeleri Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda görünümü tamamen yenileyerek daha dinamik hale gelen ve pek çok yeni özellikle bizi karşılayan LinkedIn’de değişiklikler devam ediyor. İş arkadaşlarıyla bağlantı kurma, kimlerin sizi aradığını bulma ve profillere eklenen yeni detaylar… Bu ufak değişiklikler gösteriyor ki gün geçtikçe farklılaşan LinkedIn hayatımızda daha çok yer alacak. İşte, LinkedIn’in yeni güncellemeleri:

Bağlantılarınızın geçmişi: LinkedIn’de geçmişte bağlantı kurduğunuz kişiye ne zaman, nasıl ulaştığınızı hatırlıyor musunuz? Bağlantıda olduğunuz kişilerin profilinde yer alacak “Bağlantı ve kişisel özellikler” bölümünden bağlantınızla ilgili geçmişinize ulaşabileceksiniz.

Arama görünümü: LinkedIn aramalarında insanların size nasıl ulaştıklarını hiç merak ettiniz mi? Peki, sizi kimlerin aradığını görmek ister miydiniz? LinkedIn’in yeni özelliklerinden biriyle bu artık mümkün. Yeni arama görünümünde kaç kişinin isminizi aratarak size ulaştığını, hangi anahtar kelimelerle siz bulduklarını ve bu kişilerin şirket bilgilerini görebileceksiniz.

Profil düzenlemeleri:  LinkedIn, yeni düzenlemeleriyle profillerde bazı değişiklikler yapma imkanı sunuyor. Bunlardan biri özellikle aynı anda birden fazla işte çalışanlar için: Profilde görünen işlerinizin sıralamasını değiştirmek ve önem sırasına göre dizmek artık mümkün. Ayrıca sadece iş bilgilerinizi değil, gönüllü çalışmalarınızı ve eğitim bilgilerinizi de sıralayabileceksiniz.

Genişletilmiş profil masaüstüne geri geliyor: Geçmiş ve güncel pozisyonlar, gruplar, tavsiyeler ve ağınızdaki kişileriniz olmak üzere profillerde yer alan pek çok bilgiye masaüstünde genişletilmiş görünümde yer alacak. Kişiler hakkında daha çok bilgiye ulaşma imkanına sahip olabileceksiniz.

Görsel yorumlar:  LinkedIn’deki iletilere bir görsel ekleyerek yorumda bulunma imkanı geliyor. Böylece kelimelerin yetmediği noktada, tıpkı diğer ağlarda olduğu gibi LinkedIn’de de görsellerle derdinizi anlatabileceksiniz.

Kolay mesajlaşma: LinkedIn’in hazırladığı mesaj şablonlarıyla artık daha hızlı mesajlaşmak da mümkün. Böylece gelen mesajlarınıza hem masaüstünden hem de mobilden hızlı yanıtlar verebileceksiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak