LinkedIn’de Daha Kolay Sohbet Başlatın

linkedin-conversational-starters

Tüm dünyadaki iş profesyonellerini sosyal medyada bir araya getiren LinkedIn, iş insanlarının birbirleriyle daha kolay sohbet edebilmeleri için mesajlaşma bölümünde yeniliğe gidiyor.

LinkedIn üzerinde bir profesyonel ile bilgi alışverişinde bulunmak ya da potansiyel bir iş fırsatı için kendisinden fikir almak istediğimizde çoğu zaman sohbete nasıl başlayacağımızı bilemiyoruz. Bu durumun farkına varan LinkedIn, sohbetleri başlatabilmemiz için ilk adımı atıyor ve “sohbet başlatıcıları (conversation starters)” hizmete sunuyor.

Peki sohbet başlatıcılar, iletişim kurmak istediğiniz kişiyle ilgili size hangi ipuçlarını verecek?

Bağlantılarınızın Güncellemeleri

LinkedIn, bağlantıda olduğunuz kişi yeni bir işe başladığında ya da iş yıl dönümünü kutladığında o kişiyle sohbet başlatmanız için size sinyal verecek. Ayrıca profesyonellerin paylaştıkları bir makale ya da pulse yazısına yorum yapmak da kaçırmamanız gereken güncellemelerden.

Ortak Deneyimler

Bağlantılarınızla ortak noktalarınız da sohbet başlatmanız için iyi birer fırsat. Aynı şirkette çalışıyor olmanız, aynı gruplara üye olmanız ya da aynı okuldan mezun olmanız gibi…

Ortak Bağlantılar

Aynı kişileri tanıyor olmanız da sohbet başlatmanız için çıkış noktası olabilir.

LinkedIn mesajlaşma bölümüne getirdiği bu yenilikle birçok profesyonelin iş hedeflerine ulaşmasına önemli katkıda bulunacak gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak