LinkedIn’de Kendi Mentorunuzu Bulun!

Hayatınızda sizi yönlendirecek iyi bir mentora sahip olmak harika, ancak oldukça zor. Şanslıyız ki artık LinkedIn var! LinkedIn, bir mentordan tavsiye almak isteyen profesyonelleri ücretsiz mentorluk yapmak isteyen profesyonellerle bir araya getiriyor. Bu hafta belirli lokasyonlarda yayına geçen bu özellik, yakında tüm Amerika’da yayında olacak.

Şimdilik, fikir paylaşımına müsait olan akıl hocaları LinkedIn tarafından özel olarak seçilmiş kişilerden oluşuyor (yakında bu herkese açık olacak) ve bu kişiler hangi konularda ve sınırlarda mentorluk yapabileceklerini yine kendileri belirleyebiliyor. Mesela, bir mentor yalnızca kendiyle aynı üniversiteden mezun olan kişilere veya kendi profesyonel ağları içinde birkaç yakınlık derecesi ile bağlantılı oldukları kişilere bu hizmeti vermeyi seçebiliyor.

Mentorluk talep edenler de ayrıca bir mentorda aradıkları özellikleri filtreleme şansına sahip olacaklar, eğer karşılıklı bir eşleşme olursa, her ikisi de LinkedIn’de birbirleriyle bağlantı kurup mesajlaşabilecek. Bu Tinder benzeri bir konsept, çünkü birisiyle eşleşmeden o kişiyle mesajlaşma fırsatınız olmayacak. Ayrıca dilediğiniz zaman konuşmayı sonlandırabileceksiniz. Yani ilk konuşmada eşleştiğiniz kişi sizin için uygun değilse her iki taraf da bu konuşmayı devam ettirme mecburiyetinde olmayacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak