LinkedIn’den İçerik Araması

Profesyonellerin sevgili sosyal medya kanalı LinkedIn, birçok kaliteli içeriğin paylaşıldığı güçlü bir kaynak olarak hayatına devam ediyor. Bu zengin içerik gücünün farkında olan LinkedIn, mobil uygulamasına yeni içerik arama özellikleri getirdi.

1. Akışınızda aramalar yapın ve dilediğiniz konuyu okuyun.

Mobil uygulamadayken arama alanına anahter kelimelerinizi yazdığınızda “Posts” seçeneğine tıkladığınızda içerik sonuçlarına ulaşabileceksiniz.

İçerik arama özelliği, ilgilendiğiniz konularda daha fazla içeriğe ulaşmanızı sağlıyor. İster kendi meslek alanınızda ister ilginizi çeken bambaşka bir konuda olsun; arama sonuçlarınızda çıkan önceden yayınlanmış yazılara, yorumlara ve konuşmalara erişebiliyorsunuz. Tüm bu içerikler; iş arkadaşlarınız, takip ettiğiniz firmalar ya da fikir liderleri tarafından paylaşılmış olabiliyor.

İçerik arama sayesinde okuyup da beğendiğiniz ancak kaydetmeyi unuttuğunuz ya da zaman ayıramadığınız için okumadan geçtiğiniz yazıları tekrar bulabiliyorsunuz. Önemli olan aramanızda yazıdan aklınızda kalan anahtar kelimeleri geçiriyor olmanız.

2. Yazılarınızı etiketlerle aranabilir yapın.

Hashtag (#) ile başlayan etiketler sayesinde paylaşımlarınızı anahtar kelimelere göre aranabilir yapabiliyorsunuz. Bu etiketlere tıklandığında içinde aynı kelime geçen tüm içerikler arama sonuçlarında listeleniyor.

Güvenlik açısından sorun yaratmayacak ayarlar sayesinde arama sonuçlarında önünüze çıkan tüm içerikler normalde görme yetkinizin olduğu içerikler. Aynı şekilde, sizin içerikleriniz de sadece görmesine izin verdiğiniz kişiler tarafından okunabiliyor.

Şimdilik içerik araması sadece uygulamayı İngilizce kullanan kullanıcılar için açıldı. Yakında özelliğin diğer dillere de eklenmesi bekleniyor.
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak